Į Lietuvą parvežti nauji pasaulio rekordai

DSC_3233

2015 m. lapkričio 25 – 29 d. Dubline (Airija) vyko Pasaulio svarsčių kilnojimo čempionatas, kuriame dalyvavo 36 šalys, tarp kurių buvo ir Lietuvos komanda. Šios varžybos, Lietuvos komandai, buvo kaip niekad sėkmingos: į Lietuvą parvežti du nauji Pasaulio svarsčio rovimo rekordai – teigė Lietuvos svarsčių kilnojimo federacijos (LSKF) prezidentas Alfonsas Špokas. – Du broliai iš Batakių (Tauragės raj.) Justas ir Julius Optai pagerino 32 kg svarsčių rovimo rekordus jaunimo grupėje.

Visą Lietuvos komandą sudarė 17 LSKF narių delegacija: Rimantas Inta, Lukas Skikas, Justas Optas, Julius Optas, Mantas Rudys, Andrius Kubilius, Remigijus Šedys, Gintaras Žilinskas, Tomas Miežlaiškis, Valdas Vaicekauskas, Valdas Jankauskas, Arūnas Savičius, Jonas Grinas, Gabija Gintauskaitė, LSKF Tarptautinės kategorijos teisėjas Rolandas Kubilius bei komandos vadovas Algirdas Navickas ir komandos treneris Antanas Gricius.

Pirmasis Pasaulio čempionate, mėgėjų grupėje, startavo Rimantas Inta. Svorio kat. iki 78 kg. 24 kg. svarsčius išstūmė 101 k. ir išrovė 160 k. taip užimdamas IV vietą. Dalyvaudamas ilgo ciklo rungtyje su 24 kg svarsčiais, Rimantas juos iškėlė 58 k. ir užėmė III vietą. Sportininkas, treniruojamas Andriaus Šakinsko, 2015 m. Lietuvos čempionate užėmė II vietą.

Lietuvių pasirodymą Pasaulio čempionate tęsė profesionalai. Justas Optas, kuris jaunimo grupėje, svorio kat. iki 78 kg. 32 kg svarsčius išstūmė 66 k. ir išrovė 167 k. taip iškovodamas pasaulio čempiono vardą ir pagerindamas Lietuvos ir Pasaulio rovimo rekordą. Ne ką praščiau pasirodė ir jo brolis Julius Optas. Svorio kat. virš 95 kg. svarsčius išstūmė 76 k. ir išrovė 170 k. taip užimdamas III vietą ir pagerindamas Lietuvos ir Pasaulio rovimo rekordą. Broliai Optai kilę iš Batakių (Tauragės raj.) treniruojami Rimvydo Varanavičiaus, jau prieš metus Hamburge vykusiame pasaulio čempionate, mėgėjų grupėje iškovojo pirmąsias vietas.

Sekantis Lietuvos komandos dalyvis buvo Remigijus Šedys. Jis jaunimo grupėje, svorio kat. iki 85 kg. 32 kg svarsčius išstūmė 101 k. ir išrovė 104 k. taip užimdamas II vietą. Šį svarsčių kilnotoją treniruoja pats LSKF prezidentas A. Špokas Jonavoje.

Čempionate varžėsi ir Anglijoje gyvenantis pakruojietis Lukas Skikas. Saugusiųjų grupėje, svorio kat. iki 63 kg. 32 kg. svarsčius išstūmė 32 k. ir išrovė 60 k. ir užimdamas III vietą. Vaikino treneris yra anapilin iškeliavęs, sporto meistras Vladislovas Skikas. Prieš tai, vaikino svarbiausias laimėjimas buvo Europos jaunių čempionate užimta III vieta.

Toliau savo jėgas išbandė sportininkas iš Panevėžio raj. Mantas Rudys. Vyrų grupėje, svorio kat. iki 68 kg. dvipūdes išstūmė 73 k. ir išrovė 94 k. užimdamas V vietą. Tačiau sudalyvavęs ilgo ciklo rungtyje, jis svarsčius išstūmė 41 k. ir užėmė III vietą.

Čempionate dalyvavo ir Andrius Kubilius, kuris svorio kat. iki 78 kg. 32 kg. svarsčius išstūmė 85 k. ir išrovė 92 k. taip užimdamas IV vietą. Šio sportininko treneris, kaip ir Remigijaus, yra LSKF prezidentas A. Špokas. Iki šiol jo svarbiausias laimėjimas yra II vieta pasaulio čempionate.

Už Lietuvos komandą startavo ir tautietis Gintaras Žilinskas iš Prancūzijos. Jis 32 kg. svarsčius išstūmė 88 k. ir išrovė 154 k. ir užėmė IV vietą.

Varžybose dalyvavo ir Gabija Gintauskaitė. Atlikdama rovimo veiksmą su 24 kg svarsčiu, jis jai išslydo iš rankos ir rezultatas tik 49 kartai rovimo veiksme, mergina užėmė V vietą jaunimo grupėje, svorio kat. virš 68 kg. Merginą treniruoja Antanas Gricius, o prieš tai jos svarbiausias laimėjimas buvo I vieta Lietuvos kariuomenės čempionate.

Savo jėgas čempionate išbandė ir veteranai. Čempionate dalyvavęs Tomas Miežlaiškis, profesionalų grupėje, ilgo ciklo rungtyje, dvipūdes iškėlė 65 k. ir užėmė II vietą. O kitą dieną dieną dalyvavęs veteranų dvikovės rungtyje, su 24 kg svarsčiais atliko 123 stūmimus ir 209 rovimus ir susigražino čempiono vardą. Tomas 2011 ir 2013 m. yra tapęs veteranų pasaulio čempionu.

Dvikovės ir ilgo ciklo rungtyje dalyvavo ir pakruojietis Arūnas Savičius. Jis dvikovėje 24 kg. svarsčius išstūmė 110 k. ir išrovė 189 k. iškovodamas III vietą, o ilgo ciklo rungtyje atliko 78 stūmimus ir taip pat iškovojo II vietą.

Ilgo ciklo rungtyje dalyvavo ir pakruojietis  Valdas Jankauskas, kuris su 24 kg svarsčiais atliko 88 stūmimus ir iškovojo čempiono vardą. O šioje rungtyje dalyvavęs Jonas Grinas atlikęs 46 stūmimus užėmė II vietą, tačiau dvikovėje sudalyvavęs Jonas 24 kg. svarsčius išstūmė 72 k. ir išrovė 193 k. taip iškovodamas čempiono vardą.

Veteranų dvikovėje dalyvavęs Valdas Vaicekauskas ir Pakruojo, 24 kg svarsčius išstūmė 100 k. ir išrovė 216 k. taip užsitikrindamas čempiono titulą.

Lietuviai taip pat nusprendė dalyvauti jaunimo, suaugusiųjų ir veteranų estefetės rungtyse. Jaunimo estafetėje dalyvavo L. Skikas, R. Inta ir broliai Optai. Nors nepilnos sudėties, bet per 15 min pasikeisdmi kas 3 min. keldami 24 kg. svarsčius juos išstūmė 105 k ir užėmė II vietą. Suaugusiųjų estafetėje dalyvavo M. Rudys, A. Kubilius, R. Šedys, G. Žilinskas ir T. Miežlaiškis. Keldami 32 kg svarsčius jie juos išstūmė 212 k. ir iškovojo III vietą. Veteranų estafetėje dalyvavo V. Vaicekauskas, V. Jankauskas, J. Grinas, A. Savičius ir T. Miežlaiškis, kurie 24 kg svarsčius išstūmė 236 k. iškovodami II vietą.

LSKF prezidentas džiaugiasi vis aukštesniais Lietuvos svarsčių kilnotojų pasiekimais ir tikisi, kad ateityje rezultatai tik gerės.

Sveikiname Lietuvos komanda su puikiais pasiekimais, su naujais Pasaulio rekordais ir linkime sėkmės ateities startuose.

 

2015 m. IUKL Pasaulio čempionato rezultatus galite rasti čia.