Lietuvių triumfas Lenkijoje

2016 m. lapkričio 5 d. Lenkijos mieste Nidzica vyko IV Varmijos-Mozūrijos vaivadijos čempionatas bei V Lenkijos svarsčių kilnojimo lygos varžybų etapas. Lygą sudarė 5 etapai, kurių metu iškovoti taškai buvo sumuojami ir po visų etapų paaiškėjo lygos nugalėtojai ir prizininkai.
IV Varmijos-Mozūrijos vaivadijos čempionate vyrai varžėsi dvikovės bei ilgo ciklo rungtyse, o moterys rungėsi rovimo bei vienos rankos ilgo ciklo rungtyse. Šiose varžybose dalyvavo ir gausus Lietuvos sportininkų būrys, kurį sudarė Diana Tomkutė, Povilas Kačinskas, Vaclovas Stirbys, Gytis Ūselis, Tomas Miežlaiškis, Matas Čepulis, Ruslanas Kirijenka, Aurimas Stulgys ir Rimantas Inta.
Čempionate, moterų grupėje, rovimo rungtyje, svorio kat. iki 55 kg I vietą iškovojo Diana Tomkutė.
Vyrų grupės dvikovės rungtyje nugalėtojais ir prizininkais tapo 4 lietuviai, tai Povilas Kačinskas (I vieta, svorio kat. iki 75 kg), Vaclovas Stirbys (II vieta, svorio kat. iki 75 kg), Gytis Ūselis (I vieta, svorio kat. iki 85 kg) ir Tomas Miežlaiškis (III vieta, svorio kat. virš 85 kg).
Vyrų grupės ilgo ciklo rungtyje taip pat dalyvavo 4 Lietuvos sportininkai, tai Mantas Čepulis (II vieta, svorio kat. iki 65 kg), Ruslanas Kirijenka (I vieta, svorio kat. iki 75 kg), Aurimas Stulgys (II vieta, svorio kat. iki 85 kg) ir Rimantas Inta (I vieta, svorio kat. virš 85 kg).
Susumavus visų penkių Lenkijos svarsčių kilnojimo lygos etapus paaiškėjo, kad lygos nugalėtojais ir prizininkais tapo net 7 Lietuvos atstovai. Pirmąsias vietas lygoje iškovojo Diana Tomkutė (rovimo rungtis) bei Tomas Miežlaiškis (ilgo ciklo rungtis). Antrąsias vietas lygoje užėmė Matas Čepulis, Ruslanas Kirijenka ir Rimantas Inta (ilgo ciklo rungtis) bei Povilas Kačinskas ir Tomas Miežlaiškis (dvikovės rungtis). Trečiąją vietą lygoje užėmė Gytis Ūselis (dvikovės rungtis).