Lietuvos komanda Pasaulio jaunių čempionate iškovojo bronzą

Liepos 2–5 d. Garliavos sporto ir kultūros centre vyko Pasaulio jaunių (U-16 / U-18) svarsčių kilnojimo čempionatas ir pasaulio jaunių žaidynės, Atviros Europos taurės varžybos ir Atviros Europos GRAND PRIX varžybos. Varžybos buvo organizuojamos Tarptautinės svarsčių kilnojimo sąjungos (IUKL) ir Lietuvos svarsčių kilnojimo federacijos (LSKF). Prie šio renginio organizavimo prisidėjo ir Kauno r. savivaldybė, kadangi šis projektas buvo dalinai finansuojamas iš Kauno r. savivaldybės Kūno kultūros ir sporto programų įgyvendinimo iš savivaldybės biudžeto konkursinės programos.
Nepabūgę COVID-19 viruso ir laikydamiesi visų privalomų saugumo priemonių šiose grandiozinėse varžybose sportininkai startavo daugiau nei 220 kartų. Renginio pradžioje sveikinimo žodį tarė Kauno r. mero pavaduotojas, daugkartinis Lietuvos, Europos ir Pasaulio veteranų svarsčių kilnojimo čempionas ir prizininkas Paulius Visockas. „Visada malonu priimti tokį gausų būrį sportininkų į mūsų miestą. Nepaisanti visų apribojimų tikiu, kad laiko veltui neleidote, – atidarymo metu kalbėjo P. Visockas. – Džiaugiuosi jūsų gausa šiose didelio masto varžybose ir linkiu gerų startų, sąžiningos kovos ir kuo aukščiausių rezultatų.“ Sveikinimo žodį taip pat tarė IUKL prezidentas Igor Solodov ir LSKF prezidentas Rolandas Kubilius.
Varžybas pradėjo jaunių grupės sportininkai. Pasaulio jaunių (U-16 / U-18) svarsčių kilnojimo čempionate, jaunių U-14 / U-16 grupėje dalyvavo Ramutis Ivinskis, kur dvikovės rungtyje (svorio kat. iki 58 kg) užėmė 4 vietą, o Kotryna Visockaitė rovimo rungtyje (svorio kat. iki 58 kg) iškovojo 2 vietą. Jaunių U-17 / U-18 grupėje dalyvavo net 6 sportininkai iš Lietuvos, kur vaikinai varžėsi dvikovės rungtyje. Varžybose startavęs Ričerdas Jankūnas (svorio kat. iki 63 kg) iškovojo 3 vietą, Ernestas Liebas (svorio kat. iki 73 kg) – 4 vietą, o Deividas Jurgelevičius (svorio kat. iki 78 kg) užėmė 5 vietą. Vaikinams nenusileido ir merginos, kurios varžėsi rovimo rungtyje. Violeta Liegytė (svorio kat. iki 58 kg) užėmė 5 vietą, Gabrielė Kuršaitytė (svorio kat. iki 63 kg) iškovojo 2 vietą, o Akvilė Šonaitė (svorio kat. virš 63 kg) – 3 vietą. Šių varžybų pabaigoje vyko komandinė svarsčių stūmimo estafetė, kurioje vaikinai iškovojo aukso medalius.
Dieną užbaigė sportininkai, dalyvavę atvirose Europos GRAND PRIX varžybose. Visi vaikinai savo jėgas išmėgino dvikovės rungtyje. GRAND PRIX varžybose startavę Matas Čepulis (svorio kat. iki 63 kg), Povilas Kačinskas (svorio kat. iki 73 kg), Domantas Ambrazevičius (svorio kat. iki 95 kg), Deividas Jarašūnas (svorio kat. iki 105 kg) ir Gražvydas Arlauskas (svorio kat. virš 105 kg) pasipuošė aukso medaliais. Ignas Repečka (svorio kat. iki 78 kg) ir Artūras Talijūnas (svorio kat. iki 105 kg) iškovojo antras vietas, o Arminas Šembelis (svorio kat. iki 105 kg) pasidabino bronzos spalvos apdovanojimu. Po dvikovės vyko komandinė svarsčių stūmimo estafetė, kurioje vaikinai iškovojo 1 vietą.
Antrąją varžybų dieną pradėjo jauniausi varžybų dalyviai – jauniai. Jaunių U-14 / U-16 grupėje dalyvavo ir ilgo ciklo rungtį atliko Ramutis Ivinskis (svorio kat. iki 58 kg) iškovojęs 4 vietą, Regimantas Sarapinas (svorio kat. virš 68 kg) užėmė 3 vietą ir merginų grupėje dalyvavo Deimantė Janulevičiūtė (svorio kat. virš 58 kg), kuri taip pat atliko ilgo ciklo rungtį ir užėmė 4 vietą. Jaunių U-17 / U-18 grupėje ilgo ciklo rungtyje startavo Ričerdas Jankūnas (svorio kat. iki 63 kg), Erikas Kocys (svorio kat. iki 73 kg) ir Dilanas Astrauskis (svorio kat. virš 78 kg). Visi sportininkai užėmė ketvirtas vietas. Komandinėje ilgo ciklo rungtyje vaikinai užėmė 3 vietą. Apibendrinus visus Pasaulio jaunių (U-16 / U-18) svarsčių kilnojimo čempionato rezultatus paaiškėjo, kad Lietuvos komanda bendroje įskaitoje iškovojo bronzą.
Tačiau renginys tikrai dar nesibaigė. Pasaulio jaunių žaidynėse savo jėgas išmėgino trys lietuvaitės. Kotryna Visockaitė (jaunių U-14 / U-16 grupė, 1 rankos ilgo ciklo rungtis, svorio kat. iki 58 kg), Gabrielė Kuršaitytė (jaunių U-17 / U-18 grupė, 1 rankos ilgo ciklo rungtis, svorio kat. iki 63 kg) ir Violeta Liegytė (jaunių U-17 / U-18 grupė, 12 min. rovimo rungtis, svorio kat. iki 58 kg) šiose varžybose iškovojo aukso medalius.
Atvirose Europos taurės varžybose dalyvavo vyrų komanda, kuri varžėsi ilgo ciklo estafetės rungtyje ir iškovojo aukso medalį.
Varžybas užbaigė Atvirų Europos GRAND PRIX varžybų dalyviai, kurie varžėsi ilgo ciklo rungtyje. Robertas Laurinaitis (svorio kat. iki 63 kg), Povilas Kačinskas (svorio kat. iki 73 kg), Andrius Bartkevičius (svorio kat. iki 95 kg) ir Augustinas Gutauskas (svorio kat. iki 105 kg) pasipuošė aukso spalvos medaliais. Marius Sora (svorio kat. iki 78 kg) ir Arminas Šembelis (svorio kat. iki 105 kg) tenkinosi sidabro spalvos medaliais. Ilgo ciklo estafetės rungtyje vaikinai taip pat aprodė aukštą rezultatą ir užėmė 1 vietą. Varžybas užbaigė Romualdas Vaičiūnas, kuris 12 min. rovimo rungtyje (svorio kat. iki 95 kg) užėmė 3 vieta.
LSKF prezidentas Rolandas Kubilius pasidžiaugė aukštais sportiniais rezultatais ir palinkėjo sportininkams gerų vasaros atostogų, saugoti save ir ruoštis ateities varžybos.